viajante prowadzi tutaj blog rowerowy

Viajante

Ze Skierniewic do Poddębic

  • DST 100.04km
  • Czas 03:50
  • VAVG 26.10km/h
  • VMAX 63.50km/h
  • Temperatura 16.0°C
  • HRmax 163( 84%)
  • HRavg 129( 66%)
  • Kalorie 1966kcal
  • Podjazdy 417m
  • Sprzęt Giant
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 13 kwietnia 2022 | dodano: 14.04.2022

Gdy tylko Monika powiedziała mi, że jedzie do Poddębic na szkolenie, od razu sprawdziłem na mapie gdzie one dokładnie się znajdują. Po chwili już wiedziałem, że udam się tam ze Skierniewic, które były w tym momencie moim najdalszym punktem na zachód od Warszawy. Najpierw sprawdziłem trasę na garminie, potem na mapy.cz dodałem atrakcje turystyczne i trasa była gotowa. Wiedziałem jednak, że będę miał mało czasu na zwiedzanie, bo umówiliśmy się w Poddębicach na 12:30, gdy skończy się jej spotkanie. Wczesna pobudka o 4:15 i tuż przed 5 melduję się na dworcu wschodnim skąd rusza mój pociąg do Skierniewic.

W Skierniewicach jestem ok 6:30, szybka kawka i ruszam w kierunku Makowa. Jedzie się całkiem przyjemnie, ale od ok 10km przez kolejne 10km nawierzchnia to dziury z asfaltem, jedynie krótka przerwa w Lipcach Reymontowskich, gdzie jest lepsza droga. Również w Lipcach Reymontowskich mam pierwszy postój koło muzeum regionalnego im Reymonta, nie spodziewałem się, żeby było otwarte w okolicach 7 rano więc po chwili ruszam dalej.

Na pierwszy drewniany kościół tego dnia trafiam w Kołacinku. Kolejny punkt na mapie to Dwór w Woli Cyrusowej, niestety jest on zniszczony, ale wygląda jakby miał być wyremontowany. W Niesułkowie mijam drewniany kościół św. Wojciecha i dalej drogą wojewódzką dojeżdżam do Strykowa mniej więcej w połowie mojej trasy. Za Strykowem z powrotem wjeżdżam na drogę wojewódzką i jadę nią do Kębliny, gdzie tuż koło starego dworu odbijam na lokalną drogę. W Dzierżąznej podjeżdżam do dworu, w którym znajduje się obecnie gminny ośrodek kultury, a sam budynek jest ładnie odnowiony, dodatkowo znajduje się on nad stawem na rzeczce Ciosence co dodaje uroku.

Kolejny postój robię w Ozorkowie na około 70km. Patrząc na średnią prędkość i pozostały dystans wychodzi mi, że mam pół godziny zapasu. W Parzęczewie podjeżdżam pod zabytkowy młyn i dalej jadę już prosto do Poddębic, do których dojeżdżam na 12.

Trasa przyjemna, poza tymi 10km na początku, większość drogami lokalnymi, kawałek wojewódzką bez pobocza, za to krajówka do Ozorkowa z szerokim poboczem. Pogoda też dopisała, tzn. jak rano jechałem do pociągu, termometr pokazywał -1°C, ale później zrobiło się cieplej i na koniec było już około 15°C.


0 km - koleje mazowieckie


0 km - Dworzec kolejowy z 1873 roku w Skierniewicach


8 km - kościół parafialny pw. św. Wojciecha, 2 poł. XVIII w Makowie


18 km - kościół pw Znalezienia Krzyża Świętego z 1870 w Lipcach Reymontowskich


18 km - Lipce Reymontowskie


18 km - Muzeum regionalne im. Władysława Reymonta w Lipcach Reymontowskich


28 km  - kościół drewniany pw. Wszystkich Świętych z XVIII w w Kołacinku


37 km


40 km - drewniany kościół pw. św. Wojciecha z XVII w w Niesułkowie


46 km - kościół pw. św. Marcina z 1907 roku w Strykowie


60 km - dwór z początku XX w w Dzierżąznie (1943-45 filia obozu dla małoletnich Polaków w Łodzi)


72 km - Ozorków


72 km - kościół św. Józefa z 1668 w Ozorkowie


72 km - Ozorków


80 km - zabytkowy młyn z XIX/XX wieku w Parzęczewie


100 km - Poddębice


100 km



Nowe gminy: Maków, Lipce Reymontowskie, Rogów, Dmosin, Brzeziny, Stryków, Zgierz (gmina wiejska), Parzęczew, Dalików, Poddębice




Kategoria Zalicz Gminę, 100 plus


komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa czaso
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]